ZBUDUJ Z NAMI NOWOCZESNE SĄDOWNICTWO!

Zaproszenie na szkolenie w Pradze z zakresu prawa cywilnego

ZAPROSZENIE

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Wymiarem Sprawiedliwości Uniwersytetu Śląskiego, Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Stowarzyszenie Sędziów Chorwackich oraz CEELI Institute mają przyjemność ponownie zaprosić Państwa na cykl szkoleń

Podnoszenie kompetencji zawodowych sędziów w post-pandemicznej rzeczywistości: Stosowanie instrumentów prawa unijnego dotyczących wymiaru sprawiedliwości w sprawach z zakresu prawa karnego oraz prawa cywilnego.

 

Szkolenia to inicjatywa organizowana w ramach projektu realizowanego w programie „Justice” Komisji Europejskiej w latach 2023 – 2024 mająca na celu opracowanie i przeprowadzenie szkoleń dla sędziów z krajów Europy Wschodniej z zakresu stosowania prawa Unii Europejskiej.

Szkolenia odbywają się w siedzibie CEELI Institute w historycznej willi Grébovka w Pradze (Havlíčkovy Sady 58) i są przeprowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski oraz chorwacki. W szkoleniach biorą udział sędziowie z Polski, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Na zasadach określonych przez Komisję Europejską, organizatorzy organizują transport i pokrywają koszty podróży oraz transferów z/na lotnisko w Pradze oraz zapewniają zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych w Grébovka (cztery noclegi), wyżywienie (śniadanie, obiad i przerwy kawowe podczas szkolenia) ubezpieczenie podróżne oraz powitalną kolację pierwszego dnia szkolenia.

Najbliższe szkolenia z udziałem polskich sędziów adresowane są już tylko do sędziów cywilistów i odbywać się będą w następujących terminach:

1) 13-15 marca 2024

2) 11-13 kwietnia 2024

3)  18-20 września 2024

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić jeden z poniższych formularzy rejestracyjnych. Można wysłać formularz rejestracyjny tylko na jeden termin szkolenia. O zakwalifikowaniu na szkolenie uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową. Liczba uczestników jest ograniczona.

Formularz rejestracyjny na szkolenie dla sędziów cywilistów, które odbędzie się w dniach 13 – 15 marca 2024 r. dostępny jest pod adresem:

https://www.survio.com/survey/d/G0D4R1I9L6B9S9L8H

Formularz rejestracyjny na szkolenie dla sędziów cywilistów, które odbędzie się w dniach 11 – 13 kwietnia 2024 r. dostępny jest pod adresem:

https://www.survio.com/survey/d/P6T8C8S4W5T7T6W3N

Formularz rejestracyjny na szkolenie dla sędziów cywilistów, które odbędzie się w dniach 18 – 20 września 2024 r. dostępny jest pod adresem:

https://www.survio.com/survey/d/B7A8Q6E5D1C9C8U9G

Przedmiotem szkoleń z zakresu spraw cywilnych  będą objęte m.in. następujące kwestie : ogólne wyzwania dla zasady praworządności, standardy  i ostatnie orzecznictwi ETCP i TSUE w tym zakresie; procesy SLAPP i ochrona danych osobowych, rozporządzenie R (EU) 2020/1783 oraz rozporządzenie 2020/1784, a także kwestie digitalizacji

Serdecznie zapraszamy.

zaproszenie (pdf)

Udostępnij:

  • Zakres dat:

  • Wybór kategorii:

Skip to content