Sędziowie przerywają rozprawy na 30 minut w geście solidarności z Igorem Tuleyą

Nie damy się złamać. Politycy nie mogą ingerować w wyroki. Nas, sędziów, łączy niezależność, dlatego chcemy wesprzeć Igora Tuleyę, który ma zostać oskarżony w związku z wydaniem orzeczenia. 

To może za chwilę dotyczyć każdej sprawy,  dlatego apelujemy, aby 20 marca 2020 o godzinie 9.00 przerwać na 30 minut prowadzone czynności procesowe w geście solidarności z  sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie Igorem Tuleyą. 

Tego dnia o tej godzinie Izba Dyscyplinarna w budynku Sądu Najwyższego rozpocznie postępowanie dotyczące rozpoznania wniosku Prokuratury Krajowej o zezwolenie na pociągnięcie sędziego Tuleyi do odpowiedzialności karnej. Postępowanie Prokuratury zmierzające do przedstawienia zarzutu karnego za działalność orzeczniczą traktujemy jako niedopuszczalną ingerencję w niezawisłość sędziowską i przejaw represji wobec sędziego, który publicznie sprzeciwia się łamaniu praworządności.

Liczymy, że sędziowie, którzy w tym czasie nie orzekają,  przyjadą do Warszawy na Plac Krasińskich przed SN, aby w ten sposób wesprzeć naszego Kolegę.