ZBUDUJ Z NAMI NOWOCZESNE SĄDOWNICTWO!

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Dzień Edukacji Prawnej pod hasłem „Sprawczy obywatel 2024”

15 marca / 09:00

Dzień Edukacji Prawnej jest zwieńczeniem zaangażowania sędziów i partnerów w całoroczną działalność edukacyjną, której celem jest promocja wiedzy prawnej, rozbudzenie zainteresowania, w szczególności dzieci i młodzieży, tematyką prawa, a także przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości.

Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”, a Partnerem największe wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska.

„Sprawczy obywatel” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Edukacji Prawnej. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że znajomość prawa jest podstawą skutecznej aktywności jako obywatela, a aktywni obywatele są niezbędnym  czynnikiem konstytuującym demokratyczne państwo prawa.

W tym roku, zapraszamy zainteresowanych do udziału w webinariach, do lektury artykułów z cyklu „Bliżej prawa” na stronie internetowej Prawo.pl, do spotkań z sędziami na terenie całego kraju oraz zapoznania się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi na stronie naszej Fundacji.

W dniu 15 marca 2024 r. zapraszamy uczniów na trzy webinaria on-line. Nauczycieli zgłaszających uczniów do udziału prosimy o kontakt na adres: fundacja@iustitia.pl . Zwrotnie prześlemy informację o sposobie logowania. Wziąć udział w webinariach można także poprzez profil Fundacji na Facebooku.

Więcej na stronie Fundacji Edukacji Prawnej Iustitia: Dzień Edukacji Prawnej

Szczegóły

Data:
15 marca
Godzina:
09:00
Kategoria Wydarzenie:
  • Zakres dat:

  • Wybór kategorii:

Skip to content