UCZYSZ SIĘ? / NAUCZASZ?

JESTEŚ UCZNIEM/STUDENTEM?

1. ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Wolontariat to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z pracą społeczną. Możesz działać na rzecz wartości, które są dla Ciebie ważne, zdobywać nowe umiejętności, poznawać ciekawych ludzi. W Iustitii wolontariusze wspierają lokalne wydarzenia edukacyjne, wspomagają działalność medialną Stowarzyszenia , współtworzą ekipy biorące udział w największych festiwalach. Wachlarz możliwości aktywnego zaangażowania w działanie na rzecz praworządności jest ogromny. Jak zacząć? Skontaktuj się z naszym koordynatorem do spraw wolontariatu.

2. SPRAWDŹ NASZE WYDARZENIA EDUKACYJNE W OKOLICY

Edukacja to od lat jeden z głównych obszarów działalności Iustitii. Organizujemy spotkania, zajęcia i warsztaty dla uczniów w każdym wieku. Najbliższe wydarzenia edukacyjne Iustitii znajdziesz na mapce.

3. KONKURSY

Rywalizacja to także fajny sposób na rozwój kompetencji obywatelskich. Tu znajdziesz informacje o aktualnych konkursach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

JESTEŚ NAUCZYCIELEM?

1. POBIERZ SCENARIUSZ DO SAMODZIELNEGO PRZEPROWADZENIA LEKCJI

Przez ponad 30 lat działalności edukacyjnej stworzyliśmy pokaźną bazę scenariuszy zajęć dla uczniów w każdym wieku. Mediacje rówieśnicze, hejt, bullying, prawa dziecka to tylko niektóre z dostępnych tematów lekcji, które możesz przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy pobrać konspekt!

2. ZAPROŚ NAS NA LEKCJĘ

Elementy prawa, wiedza o prawach dziecka, obywatela to nieodzowny element edukacji. Świadomi obywatele to mądre społeczeństwo i dojrzała demokracja. Prowadzimy zajęcia i warsztaty dla uczniów w każdym wieku. Dla nas jest to niezmiennie źródło ogromnej radości, motywacji do dalszego działania, a także wiedzy, bo dzieciaki naprawdę potrafią zaskoczyć! W celu umówienia lekcji skontaktuj się z naszym lokalnym koordynatorem do spraw edukacji.

3. ZABIERZ KLASĘ NA WYCIECZKĘ DO SĄDU

Wizyta w sądzie potrafi być stresująca, sąd najlepiej obchodzić szerokim łukiem. Chcemy przełamać ten stereotyp i pokazać, że sąd to miejsce otwarte dla ludzi. Takie, w którym znajdą ochronę swoich praw. Także najmłodsi obywatele powinni to wiedzieć. Dlatego zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w programie wizyt studyjnych w sądach. Dzieci poznają pracę sądu od kuchni, zobaczą salę rozpraw, a nawet wezmą udział w symulowanym procesie Baby Jagi, Wilka z Czerwonego Kapturka czy szkolnego hejtera. Starsi uczniowie mogą też przyglądać się prawdziwej rozprawie jako publiczność. W celu umówienia wizyty studyjnej w sądzie skontaktuj się z naszym lokalnym koordynatorem do spraw edukacji.

4. SPRAWDŹ NASZE WYDARZENIA EDUKACYJNE W OKOLICY

Edukacja to od lat jeden z głównych obszarów działalności Iustitii. Organizujemy spotkania, zajęcia i warsztaty dla uczniów w każdym wieku. Najbliższe wydarzenia edukacyjne Iustitii znajdziesz na mapce poniżej.

5. SKONTAKTUJ SIĘ Z KOORDYNATOREM

Nie wiesz, który scenariusz wybrać? A może potrzebujesz więcej informacji o lekcjach, które prowadzimy? Skontaktuj się z naszym lokalnym koordynatorem do spraw edukacji.

Pobierz Konstytucję w formie kodu QR