Ministerstwo Sprawiedliwości kontynuuje czystkę w sądach

Ministerstwo Sprawiedliwości kontynuuje czystkę w sądach.

Dziś nowym prezesem Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu został nominowany w dniu 05.04.2017 r. na sędziego Sądu Okręgowego w Legnicy SSO Konrad Wytrykowski, który zastąpił na stanowisku odwołanego prezesa SSA Grażynę Szyburską-Walczak.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze został SSR Dariusz Kliś, dotychczasowy wiceprezes Sądu Rejonowego w Lubaniu, który zastąpił na stanowisku odwołanego prezesa SSO Wojciecha Domaszko.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Słupsku został SSR Andrzej Michałowicz, dotychczasowy prezes Sądu Rejonowego w Miastku, który zastąpił na stanowisku odwołanego prezesa SSO Dariusza Ziniewicza.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Radomiu została powołana SSR Marta Łobodzińska, dotychczasowa prezes Sądu Rejonowego w Zwoleniu, która zastąpiła na stanowisku odwołanego prezesa SSO Stanisława Jaźwińskiego.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie został SSO Krzysztof Niezgoda, który zastąpił na stanowisku prezesa SSO Jerzego Rodzika.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim został SSO Stanisław Tomasik, który zastąpił SSO Mariolę Mastalerz.

Nowymi prezesami, w miejsce odwołanych, zostali powołani również : w Sądzie Rejonowym w Starachowicach - sędzia Marcin Kotulski, w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu - sędzia Magdalena Mroczkowska, w Sądzie Rejonowym w Pszczynie - sędzia Patryk Poniatowski, w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej – sędzia Małgorzata Tracz, w Sądzie Rejonowym w Lęborku - sędzia Katarzyna Wesołowska, w Sądzie Rejonowym w Olsztynie - sędzia Maciej Nawacki, w Sądzie Rejonowym Lublin Zachód - sędzia Edyta Birut, w Sądzie Rejonowym w Radomiu - sędzia Beata Michalska, w Sądzie Rejonowym w Prudniku - sędzia Loreta Juchniewicz, w Sądzie Rejonowym w Oleśnie - sędzia Marek Nowosiński, w Sądzie Rejonowym w Kluczborku - sędzia Małgorzata Pawlicka, w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim - sędzia Piotr Koćmiel, w Sądzie Rejonowym w Radomsku – sędzia Anna Strzelczyk oraz w Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim – sędzia Magdalena Sasin- Domińczak.

 

Dziękujemy odwołanym Prezesom Sądów, a nowo powołanym przypominamy, że podstawą prawną ich dzisiejszego awansu są przepisy, które stoją w sprzeczności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.