ZBUDUJ Z NAMI NOWOCZESNE SĄDOWNICTWO!

Działalność edukacyjna „Iustitii” – szkolny konkurs wiedzy prawniczej

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” kontynuuje rozmaite działania nakierowane na edukację prawną społeczeństwa. Tym razem inicjatywa przyszła z zewnątrz – z Zespołu Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich koło Goleniowa. Ta wiejska szkoła, składająca się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, zorganizowała konkurs wiedzy prawniczej dla uczniów starszych klas (6 klasy szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych). Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była wicedyrektor szkoły, nauczycielka historii Beata Korczak.

Szkoła łatwo pozyskała do współdziałania partnerów: wśród fundatorów nagród były m.in. „Iustitia” i Naczelna Rada Adwokacka, swoją osobistą cegiełkę dołożyła też znana w całej Polsce za sprawą telewizji członkini „Iustitii”, sędzia Anna Wesołowska, która kiedyś już z przedstawicielami szkoły w Kliniskach się spotkała. Wyniki konkursu ogłoszono bezpośrednio przed zakończeniem roku szkolnego, 25 czerwca 2014 r.

Nagrody laureatom konkursu wręczyli organizatorka konkursu i prezes SSP „Iustitia” Maciej Strączyński. Otrzymało je 15 laureatów: najlepszy wynik uzyskało aex aequo dwoje uczniów, Julia Laskowska z klasy I gimnazjum i Bartosz Staszewski z klasy II gimnazjum, czworo dalszych uzyskało o jeden punkt mniej, a im z kolej o punkt ustąpiła kolejna dziewiątka. Czołówkę wśród laureatów stanowili generalnie uczniowie młodszych klas, 6 klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum, zatem zainteresowanie prawem widoczne było bardziej u młodszych uczniów. Potwierdził to przebieg spotkania uczniów z prezesem „Iustitii” – zupełnie nieznana uczniom materia, jaką jest prawo, okazała się dla nich ciekawą nowością.

 

Udostępnij:

  • Zakres dat:

  • Wybór kategorii: