Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Podziękowania po Kongresie

pplpngresowe podziekowaniaNadzwyczajny Kongres Sędziów zakończył się. Przez wielu, także sceptyków i oponentów, oceniony został jako sukces. Pokazał mianowicie, że środowisko sędziowskie w sprawach ważnych i trudnych dla Obywateli, fundamentalnych z punktu widzenia interpretacji Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i przestrzegania zasady trójpodziału władz, a także dotyczących istotnych kwestii międzynarodowych – sytuacji sędziów w Turcji, potrafi być jednogłośne, spójne i solidarne.

Pragnę podziękować:

- wszystkim sędziom, którzy tak licznie osobiście i za pośrednictwem mediów uczestniczyli w Kongresie, reprezentując swoje środowiska zawodowe – sądy powszechne wszystkich szczebli, sądy administracyjne, a także Naczelny Sąd Administracyjny, Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny, w tym honorowym patronom – I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzacie Gersdorf i Prezesowi Naczelnego Sądu Administracyjnego  – prof. Markowi Zirk –Sadowskiemu,

 - gościom, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów do wzięcia udziału w Kongresie, za rzeczową, merytoryczną debatę, słowa wsparcia i poparcia dla działań podejmowanych przez sędziów, a będące wyrazem ich troski o losy demokracji w Polsce,

- mediom, za ich wolę informowania społeczeństwa o roli, randze oraz znaczeniu Kongresu dla nich oraz dla sędziów.

 Dziękuję także organizatorom Kongresu - Krajowej Radzie Sądownictwa i pozostałym stowarzyszeniom sędziowskim: Stowarzyszeniu Sędziów THEMIS, Stowarzyszeniu Sędziów Rodzinnych „Pro Familia” oraz Stowarzyszeniu Sędziów Rodzinnych w Polsce. Wspólnie podjęty trud organizacyjny pokazał, że bez względu na przynależność stowarzyszeniową, potrafimy współpracować i wspólnie realizować bezprecedensowe inicjatywy jakim był Kongres.

Prezes SSP "IUSTITIA"

SSO prof. UŚ dr hab. Krystian Markiewicz

 


Drukuj   E-mail