Kto przeniósł sędziów zniesionych sądów?

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” uzyskało z Ministerstwa Sprawiedliwości informację publiczną dotyczącą tego, kto podpisał decyzje o przenoszeniu sędziów znoszonych sądów. Ministerstwo początkowo nie chciało powyższej informacji udzielić, jednakże po uzasadnieniu naszego wniosku (a także po nagłośnieniu odmowy przez prasę) otrzymaliśmy wykaz decyzji podjętych w sprawie sędziów znoszonych sądów.

Żadnej decyzji o przeniesieniu sędziego nie podpisał Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin. Żadnej nie podpisał też sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, którym na przełomie roku 2012 i 2013 był Stanisław Chmielewski. Wszystkie decyzje podpisywali trzej podsekretarze stanu: Wojciech Hajduk - 369 decyzji, Wojciech Węgrzyn - 173 decyzje i Michał Królikowski - 3 decyzje.

A oto wykaz zniesionych sądów i podpisanych decyzji.

 

Okręg bydgoski

Mogilno (do Inowrocławia): Wojciech Hajduk 6.

Nakło nad Notecią (do Szubina): Wojciech Hajduk 7.

Tuchola (do Świecia): Wojciech Hajduk 6, Wojciech Węgrzyn 3.

Żnin (do Szubina): Wojciech Hajduk 4.

Okręg elbląski

Działdowo (do Mławy w okręgu płockim): Wojciech Węgrzyn 7, Wojciech Hajduk 2.

Nowe Miasto Lubawskie (do Iławy): Wojciech Hajduk 6.

Okręg gdański

Kościerzyna (do Kartuz): Wojciech Węgrzyn 9.

Okręg gorzowski

Strzelce Krajeńskie (do Gorzowa Wlkp.): Wojciech Hajduk 9.

Sulęcin (do Międzyrzecza): Wojciech Hajduk 8.

Okręg jeleniogórski

Kamienna Góra (do Jeleniej Góry): Wojciech Hajduk 8.

Lwówek Śląski (do Lubania): Wojciech Hajduk 7.

Okręg kaliski

Krotoszyn (do Ostrowa Wlkp.): Wojciech Węgrzyn 8.

Ostrzeszów (do Kępna): Wojciech Węgrzyn 6,

Pleszew (do Jarocina): Wojciech Węgrzyn 7.

Okręg kielecki

Kazimierza Wielka (do Buska Zdroju): Wojciech Węgrzyn 4.

Opatów (do Ostrowca Święt.): Wojciech Hajduk 6.

Pińczów (do Buska Zdroju): Wojciech Węgrzyn 6.

Staszów (do Sandomierza): Wojciech Hajduk 4, Wojciech Węgrzyn 4.

Włoszczowa (do Jędrzejowa): Wojciech Węgrzyn 5, Wojciech Hajduk 2.

Okręg koniński

Słupca (do Konina): Wojciech Węgrzyn 9.

Okręg koszaliński

Sławno (do Koszalina): Wojciech Hajduk 5.

Okręg krakowski

Miechów (do Krakowa-Śródmieścia):Wojciech Węgrzyn 6.

Sucha Beskidzka (do Wadowic): Wojciech Węgrzyn 6, Wojciech Hajduk 1, Michał Królikowski 1.

Okręg krośnieński

Brzozów (do Krosna): Wojciech Hajduk 6.

Okręg legnicki

Jawor (do Złotoryi): Wojciech Hajduk 9.

Okręg lubelski

Opole Lubelskie (do Kraśnika): Wojciech Hajduk 8.

Ryki (do Puław): Wojciech Hajduk 7.

Włodawa (do Chełma): Wojciech Hajduk 6.

Okręg łomżyński

Grajewo (do Łomży): Wojciech Węgrzyn 7.

Wysokie Mazowieckie (do Zambrowa): Wojciech Węgrzyn 6.

Okręg łódzki

Brzeziny (do Łodzi-WIdzewa): Wojciech Hajduk 8.

Łęczyca (do Kutna): Wojciech Hajduk 9.

Rawa Mazowiecka (do Skierniewic): Wojciech Hajduk 8.

Okręg nowosądecki

Muszyna (do Nowego Sącza): Wojciech Hajduk 5.

Okręg olsztyński

Biskupiec (do Mrągowa): Wojciech Węgrzyn 4, Wojciech Hajduk 3.

Lidzbark Warmiński (do Bartoszyc): Wojciech Hajduk 6, Wojciech Węgrzyn 2.

Nidzica (do Olsztyna): Wojciech Węgrzyn 5.

Pisz (do Szczytna): Wojciech Węgrzyn 7, Wojciech Hajduk 1.

Okręg opolski

Głubczyce (do Prudnika): Wojciech Hajduk 6.

Olesno (do Kluczborka): Wojciech Hajduk 7.

Okręg ostrołęcki

Pułtusk (do Wyszkowa): Wojciech Węgrzyn 7, Michał Królikowski 2.

Okręg płocki

Sierpc (do Płocka): Wojciech Węgrzyn 9.

Okręg poznański

Chodzież (do Wągrowca): Wojciech Węgrzyn 7, Wojciech Hajduk 1.

Gostyń (do Leszna): Wojciech Hajduk 6.

Nowy Tomyśl (do Grodziska Wlkp.): Wojciech Hajduk 5.

Oborniki (do Szamotuł): Wojciech Hajduk 6.

Rawicz (do Leszna): Wojciech Węgrzyn 5.

Śrem (do Kościana): Wojciech Węgrzyn 8.

Wolsztyn (do Grodziska Wlkp.): Wojciech Hajduk 4, Wojciech Węgrzyn 2.

Września (do Środy Wlkp.): Wojciech Węgrzyn 8.

Złotów (do Piły): Wojciech Hajduk 8.

Okręg przemyski

Lubaczów (do Jarosławia): Wojciech Hajduk 5.

Przeworsk (do Jarosławia): Wojciech Węgrzyn 5, Wojciech Hajduk 3.

Okręg radomski

Lipsko (do Kozienic): Wojciech Hajduk 5.

Szydlowiec (do Przysuchy): Wojciech Hajduk 5.

Zwoleń (do Kozienic): Wojciech Hajduk 7.

Okręg rzeszowski

Leżajsk (do Łańcuta): Wojciech Hajduk 7.

Ropczyce (do Dębicy): Wojciech Hajduk 8.

Strzyżów (do Rzeszowa): Wojciech Hajduk 7.

Okręg siedlecki

Sokołów Podlaski (do Węgrowa): Wojciech Hajduk 8.

Okręg słupski

Bytów (do Lęborka): Wojciech Hajduk 5.

Miastko (do Słupska): Wojciech Węgrzyn 5.

Okręg suwalski

Sejny (do Augustowa): Wojciech Węgrzyn 4.

Okręg szczeciński

Choszczno (do Myśliborza): Wojciech Hajduk 9.

Kamień Pomorski (do Świnoujścia): Wojciech Hajduk 6.

Łobez (do Gryfic): Wojciech Hajduk 6.

Okręg tarnobrzeski

Kolbuszowa (do Mielca): Wojciech Hajduk 7.

Nisko (do Stalowej Woli): Wojciech Hajduk 8.

Okręg tarnowski

Dąbrowa Tarnowska (do Tarnowa): Wojciech Hajduk 8.

Okręg toruński

Golub-Dobrzyń (do Brodnicy): Wojciech Hajduk 6.

Wąbrzeźno (do Chełmna): Wojciech Hajduk 7.

Okręg włocławski

Radziejów (do Aleksandrowa Kuj.): Wojciech Hajduk 5.

Rypin (do Lipna): Wojciech Hajduk 5, Wojciech Węgrzyn 1.

Okręg wrocławski

Milicz (do Trzebnicy): Wojciech Hajduk 7.

Strzelin (do Oławy): Wojciech Hajduk 7, Wojciech Węgrzyn 1.

Wołów (do Środy Śląskiej): Wojciech Hajduk 7.

Okręg zamojski

Janów Lubelski (do Biłgoraja): Wojciech Hajduk 7.

Krasnystaw (do Zamościa): Wojciech Hajduk 9.

Okręg zielonogórski

Wschowa (do Nowej Soli): Wojciech Hajduk 6.